CLOVER STAFF

2011-2013 CLOVER STAFF ROSTER

Principal – Sharon Fabian

Assistant Principal – Alree Young



 ROOM       GRADE      TEACHERS        

                  

1A                  PSM               Joe VandenBussche              

2                     TK                 Renee Holdridge                   

1                     K                    Stacy Price                           

3                     K                    Patty Peral                           

5                     K                    Cindy Bok                            

31                   K                    Eleanor Mak                                 

12                   1                     Louise McLaurin                  

11                   1                     Monica Monteilh                  

9                     1                    Betty Chin                           

7                     1                    Sue Tavetian                        

19                   1                    Tracy Ohkawahira                

8                     2                    Patricia Munoz                     

18                   2                    Joyce Deutsch                      

4                     2                    Dana Blakemore                  

17                   2                    Jackie Bonilla                               

21                   3                    Tara Lowery                                  

20                   3                    Nora Stetson                        

13                   3                    Christine Sweat                             

14                   3                    Lynn Van                             

16                   4                    Jill Fujioka                           

15                   4                    Barry Israelson                    

28                   4                    Gary Fong                                     

29                   5                    Nancy Vinicor                       

27                   5                    Jeanette Kaufman                

26                   5                    Jeremy Alpert                      

23                   RSP                Kristen Baldridge                                   

24                   STAR              Katherine/Pablo                            

10                   Comp Lab       JP Coe      

6                     Library           Kim Amer

                 


 

PARAPROFESSIONALS


Jean Salehsari                        Spec. Ed. PSM

Linda Jones                            Spec. Ed.  PSM Asst

Chris Morioka                         Sp. Ed. RSP

Marion Landers                       AA-  M. Zhao/L. Freire

Ella Joy                                  AA – K. McNeil

Daniel Rideau                         AA – N. Robinson

Kim Amer                              Library/Office

Diana Gazzo                          Kinder

Kristine Potes                        Kinder

Veena Goli                            Kinder

Jessica Axumen                     Kinder

Erika Nunez                           Kinder

Deepa Narayanan                   1st                                

Maria Duber                           1st

Frida Yeo                               2nd

Marcia Marzullo                      3rd

Jone Rommel                         4/5

                                            

 

OFFICE STAFF                                        

School Admin.     Yvette Johnson

Office Technician


SUPPORT STAFF

Speech Therapist Psychologist               Peggy Mazariegos                                                                    Physical Therapist                                Marion Klein      

School Nurse                                       Aseyh Alavioon (TH)                     

OT                                                      Lauren Walsh (T,W)

APE                                                    Shannon Terry

Music Teacher                                     Bainbridge Scott

Visual Arts                                          M.Baldonado                                             

Dance (1st Sem)                                  M. Mathes         

Theater (1st Sem)                                D. Engle

 

CUSTODIAL STAFF                                    

Bldg. & Grounds Arnold Wilson                   

                                                                                                                                                

                                                                

CAFETERIA                                                                    STAR                 

Cafeteria Manager       Angie Flores                                   Pablo                                    

Cafeteria Helper          Yan Lau                                         Katherine

 

 

Morning/Lunch Supervision Aides

Flora De La Torre       Eldora Gatewood